Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı için yerinizi alın

Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı 02-05 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek fuara sondaj firmaları renk katacak.

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı (YMGV) iş birliği ile Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Maden Türkiye 2024 11. Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı’nda maden sahasının seçimi, tanımlanması ve sınırlarının belirlenmesi, maden alanının çevre ve çalışma sahalarının hazırlanması, cevher elde etme, cevher hazırlama ve zenginleştirme ana başlıkları altında ürün ve hizmetler sergilenecektir. Maden sektörünün en kapsamlı fuarı olan Maden Türkiye Fuarı ziyaretçilerine, delici makine ve ekipmanlardan kesme-yükleme-taşıma makine ve ekipmanlarına, jeolejik etüt ekipmanlarından sondaj makine ve ekipmanlarına, öğütme-kırma-eleme-ayıklama makine ve ekipmanlarından kimyasal zenginleştime malzeme ve ekipmanlarına, iş ve işçi sağlığı ekipmanlarından jeneratörler, elektrik motorları, transformatörlere kadar her türlü ürün ve ekipmanı tek çatı altında inceleme fırsatı sunmaktadır.

Sondaj ve Makine firmaları sektörün tüm paydaşlarını iki yılda bir, bir araya getirerek ulusal ve uluslararası güçlü iş birliklerine zemin hazırlayan bir ticaret platformu konumundaki fuar, 2024 yılında da sektörün en önemli buluşma noktası olmaya hazırlanıyor. Teknolojik alanda yaşanan gelişmelere paralel olarak madencilik sektöründe kaydedilen ilerlemelerin geldiği noktanın görüldüğü Maden Türkiye Fuarı, geniş kapsamı ile öne çıkıyor. Maden sahasının seçimi, tanımlanması ve belirlenmesi, maden alanının çevre ve çalışma sahalarının hazırlanması, cevher elde etme, cevher hazırlama ve zenginleştirme gibi süreçlerde kullanılan makineler, ekipmanlar ve bu faaliyetler için gerekli yardımcı makine, ekipman, malzeme ve hizmetlerin hepsi bu fuarda tek çatı altında alıcıların değerlendirmesine sunuluyor. Fuar ziyaretçileri ulusal ve uluslararası firmaların madencilik faaliyetleri için ürettikleri tüm ürün ve hizmetleri bir arada değerlendirerek kendileri için en uygun olan partnerleri fuarda bulabiliyor.

Maden Türkiye Fuarı 2024 yılında madencilik sektörünü yeniden buluşturmaya hazırlanıyor. Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı 2022 yılındaki başarılarına yenilerini eklemeyi, daha geniş bir katılımcı ve ziyaretçi kitlesine hitap ederek istikrarlı büyümesini 2024 yılında da sürdürmeyi hedefliyor. Sektörün yeniden buluşması 02-05 Mayıs 2024 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’n de gerçekleşecek.

Sondajcılar Maden Türkiye Fuarı 2022 yılında 77 ülkeden 18.612 profesyonel ziyaretçi ve 35 ülkeden 638 katılımcı firma ve firma temsilciliğini ağırladı. Hazırlanmaya başladığı yıldan bu yana süren istikrarlı büyümesini 2022 yılında da devam ettiren fuarda %55 katılımcı artışı ve %62 ziyaretçi artışı gerçekleşti. Toplam 77 ülkeden ziyaretçiyi maden sektörünün liderleriyle buluşturan Maden Türkiye Fuarı’nda 2022 yılında yabancı ziyaretçi sayısında %65 artış yaşandı. Yabancı ziyaretçiler tarafından da oldukça rağbet gören fuar dünya ülkelerinin sektör profesyonelleri tarafından tercih ediliyor. 2024 yılında 700’ün üzerinde katılımcı firmanın 25 binin üzerinde profesyonel ziyaretçi ile bir araya getirilmesi hedefleniyor.

2022 yılında gerçekleşen fuar, katılımcı ve ziyaretçilerinden tam not almayı başararak adından söz ettirdi. Fuarı ziyaret edenlerin %97’si fuardan memnun ayrılırken %86’sı fuarı yeniden ziyaret etmeyi planlıyor ve %90’ı fuarı iş çevrelerine tavsiye ediyor. Katılımcı memnuniyeti açısından da tam not alan fuarda katılımcıların %88’i fuardan memnun olduğunu belirtirken %87’si fuarda tekrar katılımcı olarak yer almayı planlıyor, %94’ü fuarı iş çevrelerine tavsiye ediyor. 5 kıtadan katılımcı firmayı buluşturan Maden Türkiye Fuarı 2024 yılında katılımcı ve ziyaretçilerini yeniden bir araya getirerek iş bağlantılarının buluşma noktası olacak.

2022 yılında katılımcı sayısında yaşanan %55 artış oranıyla Maden Türkiye fuarının katılımcı sayısı giderek artıyor. Katılımcılar fuara katılma amaçlarına ulaşmaları açısından fuarın son derece verimli geçtiğini belirtiyor. Katılımcıların %79’u iş bağlantılarını güçlendirdiğini, %61’i uluslararası pazardan %73’ü Türkiye’den yeni müşteriler kazandığını, %83’ü şirket imajını güçlendirmeye katkısı olduğunu ve %90’ı rekabet ortamında firmasının gücünü artırmaya ortam bulduğunu belirtiyor. Gelecek fuarda da katılımcılarına yeni firmalar ekleyerek büyümeyi hedefleyen Maden Türkiye Fuarı, katılımcı ve ziyaretçilerine hedeflerine ulaştıkları bir fuar ortamı sunmayı amaçlıyor.

Maden Türkiye Fuarı Ziyaretçilerine Neler Sunuyor?

Maden endüstrisinin en kapsamlı fuarı Maden Türkiye;

Maden endüstrisinin en yeni makine ve ekipmanlarına doğrudan ulaşma imkanı sunuyor,

Firmaların uluslararası pazara açılmasında aracı rol üstleniyor,

Farklı coğrafyalardan katılan sektör profesyonelleri ile yeni iş bağlantıları kurma olanağı veriyor

Maden dünyasının enerji verimliliğine katkı sağlayan ürünlerini ve hizmetlerini tanıma fırsatı sunuyor,

Ham madde tedariği konusunda alternatif çözümler bulmada yardımcı oluyor,

2024 yılında İngiltere, Amerika, Almanya, İspanya, Fas, Birleşik Arap Emirlikleri, Fransa, Tayvan, Avusturalya, Romanya, Polonya, Kanada, Ürdün, Özbekistan, Yunanistan, İtalya gibi ülkeler başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından ziyaretçi ve katılımcının Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul’da bir araya gelmesi bekleniyor.

Sondaj sektörüne hizmet eden firma- işletmeleri, makine, ürün, malzeme ve yedek parça imalatçıları 02-05 Mayıs 2024 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezinde Maden Türkiye Fuarı için İstanbul da bir araya gelecek…

Share this article:
Previous Post: Makine İmalatçı Firmaları

January 11, 2024 - In Genel

Related Posts

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.